Świadectwa

Dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie spotykają się, aby studiować Słowo Boże poprzez przetłumaczone studia Kochaj Boga Niezmiernie. Część kobiet studiuje je samodzielnie, inne dołączają do lokalnych grup na żywo lub online. “Od odległych wsi i miasteczek po miasta i aglomeracje. Od Karpat po wybrzeże Bałtyku, kobiety spotykają się nie tylko po to, aby studiować Biblię, ale także budować kochające i wspierające siebie społeczności, w których mogą dbać o siebie i duchowo wzrastać”.

Czytając świadectwa różnych kobiet, dołącz do świętowania Bożego działania przez Kochaj Boga Niezmiernie.

“Gdy kobiety chodzą w Bożych prawdach, świat zmienia się dzięki transformacji życia każdej z nich, po kolei”.

Krista Taylor

Wrocław, Polska

Nazywam się Krista Taylor. Jestem Kanadyjką, a od 20 lat mieszkam w Polsce. Po ukończeniu studiów poczułam, że Pan wzywa mnie do dwuletniej służby dla Jego królestwa za granicą. Byłam na krótkiej wyprawie misyjnej, gdzie grając w siatkówkę dzieliłam się Chrystusem z uczestnikami “Athletes in Action” w Polsce (amerykańska organizacja sportowa). To było wspaniałe doświadczenie, ale nie miałam w planach ponownie wrócić do Polski. Jednak Bóg położył mi ten kraj na
sercu, patrząc Jego oczami na historię ziemi i jej mieszkańców.
Głęboko wczułam się w ich sposoby szukania Boga i wierzyłam, że On mał odkupieńczy plan dla Polski i Polaków. Przeprowadziłam się tu po studiach, by pomóc w rozpoczęciu służby wśród studentów.
Język polski jest niezwykle złożony i trudny, ale Pan pozwolił mi się go szybko nauczyć. Widząc potrzebę, aby ludzie usłyszeli o tym, jak Chrystus przyszedł uwolnić nas od grzechu poczułam, że Bóg chciał abym została dłużej niż dwa lata.

Minęło 20 lat, a ja nadal mieszkam w Polsce! Teraz już z moim mężem i piątką cudownych dzieci. Bóg rzeczywiście pozostał wierny.
Przez dwa lata mogłam studiować w seminarium teologicznym w Dallas, podczas gdy Bóg nadal kładł mi na sercu potrzeby świata. W tamtym czasie czytałam i studiowałam Jego Słowo bardziej niż kiedykolwiek! Mój mąż i ja pobraliśmy się i wróciliśmy do Polski, aby służyć Kościołowi. Nasi pierwsi trzej synowie urodzili się jak to się mówi “rok po roku”, a ja przytłoczona obowiązkami matki,
zastanawiałam się jak mogę studiować Boże Słowo.
Ogarniało mnie poczucie winy, a czasami nawet paraliż przed otwarciem Biblii.

Mój mąż był w szkole językowej w Krakowie i w tym czasie przyjaciółka z moich studiów przesłała mi plany czytania dzienników Kochaj Boga Niezmiernie po angielsku. Były niezwykle praktyczne i proste, a metodę POZM poznałam w moim kościele podczas seminarium. Niewiele jest tłumaczeń biblijnych w języku polskim i
trudno jest znaleźć takie, które są pozbawione amerykańskiej kultury.
Urzekło mnie, że studia te skupiają się na Piśmie Świętym i trwają po kilka tygodni. Pomogło mi to wrócić do czytania Słowa i mimo, że nie spędzałam wielu godzin na studiowaniu, spotykałam się z Bogiem.

Codziennie.

To było jak codzienne wrzucanie grosza do skarbonki. Wiedziałam, że za kilka lat będzie ona pełna! Co więcej, miałam życie i prawdę, którymi mogłam się dzielić z innymi podczas tej podróży. Wkrótce zdecydowałam się przerobić jedno ze studium ze studentką, dla której byłam mentorką. Napisałam do Love God Greatly i zapytałam czy mogłabym tłumaczyć opracowania na język polski. Byłam przeszczęśliwa, gdy odpowiedziano mi “tak!”, a następnie otrzymałam zaproszenie do zespołu tłumaczy! Jakim niezwykłym prezentem są te materiały dedykowane Polkom.

Cudownie jest móc czytać i studiować Boże Słowo samodzielnie, we własnym języku. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę dzielić się tymi materiałami z kobietami w Polsce!

*Kochaj Boga Niezmiernie jest polskim oddziałem Love God Greatly.

Dołącz do naszej społeczności

Kochaj Boga Niezmiernie zaczyna się od przejrzystego planu czytania Biblii, ale na tym nie koniec. Spotykamy się w domach i lokalnych kościołach, albo tak jak wiele społeczności kobiet na całym świecie łączy się ze sobą online.